TOKAT REŞADİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Reşadiye’de Karne ve Ödül Heyecanı !

Reşadiye’de Karne ve Ödül Heyecanı !

 

 

 

Reşadiye’de Karne ve Ödül Heyecanı !

 

Reşadiye İlçemizdeki okullarımızda öğrencilerimiz karne ve başarı belgelerini alarak büyük bir sevinçle yaz tatiline girdiler. 

En büyük sevinç ve heyecan ise Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü’nde saat 10:00’da yapılan hediye dağıtım töreninde ve Reşadiye İmam – Hatip Ortaokulu’nda, saat 14:00’te yapılan tüm okullarımızdaki okul birincilerinin de katıldığı karne dağıtım ve ödül verme töreninde yaşandı.

Törenlere başta Kaymakamımız Sayın Turgay GÜLENÇ Bey olmak üzere,  Garnizon Komutanımız Sayın Hasan GÜNAY, Belediye Başkanımız Sayın Cemil KILIÇ, İlçe Emniyet Amiri Mitat BULUT, İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet FEDAKÂRTÜRK, İlçe Müftüsü Hüseyin AKSOY, daire amirlerimiz Nüfus Müdürü İsmail SİNMEZ, İlçe Tarım Müdürü Suat YILDIZ, S.Y.D.V. Müdürü Bünyamin ATEŞ, Ziraat Bankası Müdürü Bekir HATİPOĞLU, Özer Vakfı Başkanı Nizamettin DOĞAN, Şube Müdürü Erdem GÜMÜŞ,  ilçedeki pek çok kurum ve kuruluş ile okul müdürleri, öğretmenler ve veliler katılarak heyecana ortak oldular. Tüm okul birincilerine,  sosyal, kültürel ve sportif yarışmalarda dereceye giren öğrencilere karne ve ödüllerini verilerek öğrencilere moral desteği verdiler hem de karne heyecanını öğrencilerle birlikte yaşayıp öğrencilik yıllarını hatırlayıp nostalji yaptılar.

             Hüseyin Özer Vakfı tarafınca her yıl olduğu gibi bu yılda okul birincilerine birer çeyrek altın verilerek bu gelenek devam ettirilmiştir. İş Adamı Hüseyin Özer Bey Efendiye bu katkılarından dolayı ilçemiz adına ayrıca teşekkür ediyoruz. Ayrıca Belediye Başkanımız Sayın Cemil KILIÇ tarafından ilçe vakıf başkanımız Nizamettin DOĞAN’a İlçe Kaymakamlığınca düzenlenen teşekkür belgesi verilmiştir. Eğitim Öğretime katkı sağlayan tüm hayırsever iş adamlarına ilçe kaymakamlığımızca teşekkür belgesi düzenlenmiştir. 

İlçemizim yetiştirdiği film yapımcısı Erol KOÇAN Bey tarafından liseler arasından 1. ye Laptop bilgisayar, 2. ye tablet bilgisayar, 3. ye kol saati ve 3 D gözlük hediye edilmiştir. Erol KOÇAN Bey’e de katıkılarından dolayı teşekkür edildi. 

Sevinç ve heyecan duygularının yoğun olarak yaşandığı programın sunuculuğunu İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Mustafa ELMAS bizzat kendisi yaptı. 

Törende konuşma yapan  Belediye Başkanımız Sayın Cemil KILIÇ, öğrencilere başarılar dileyerek geleceğin yönetici ve bürokratlarının aranızdan çıkması en büyük sevincimiz olacaktır, dedi. 

Günün önem ve anlamı ile ilgili coşkulu ve duygulu bir konuşma yapan İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet FEDAKÂRTÜRK, bu sene ilçemizde sosyal, kültürel ve sportif yarışmalarda ve proje alanlarında hem ilçemizde, hem ilimizde, hem bölge yarışmalarında ve ülke genelinde katılmış olduğumuz etkinliklerde çok önemli başarılar elde ettik. Başarının elde edilmesinde, ilçemizin gururunun  yükselmesinde gayreti olan öğretmen ve öğrencilerimize, başta Sayın Kaymakamımız Turgay GÜLENÇ Bey olmak üzere  Belediye Başkanımız Sayın Cemil KILIÇ Bey’e hayır sever işadamlarımıza ve velilerimize, kurum ve kuruluş müdürlerine çok teşekkür ediyorum. Bu sene o kadar yarışmalara katıldık ki nereye ve hangi etkinliğe, hangi yarışmaya  katıldığımızı bile sayamayacak kadar çok olduğunu ifade etti. Bir insanda iki el olur, benim başarıya katkı sağlayan Sayın Kaymakamımız Turgay GÜLENÇ Bey ve Belediye Başkanımız Sayın Cemil KILIÇ Bey, kurum ve kuruluş müdürlerine ile okul müdürleri, kurumlara, daire amirlerimize, iş adamlarımıza  ve diğer özel müteşebbislere ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. Bu seneki başarılarımızla beraber, gelecek yıl akademik başarılarımızı daha da yükselterek taçlandıracağız, dedi. Öğrencilerden eğitim ve öğretimin hayat boyu sürdüğünden bahisle yaz tatilinde dinlenirken bildiklerini unutmamaları ve kendilerini geliştirebilmeleri için kitap okumaya devam etmelerini istedi.

             Okul Birincileri :

Nefise Nisa ARSLAN            Gazi Paşa Burhan Aras İlkokulu

Sudenaz ARSLAN                Kelkit İlkokulu

Ahmet Eren KAYA               Mehmet Akif  Ersoy İlkokulu

Melike KARABIYIK                 Atatürk Ortaokulu

Zehra İSTİRAÇ                     İMKB Ortaokulu

Emre Furkan KARABAY         Reşadiye Anadolu Lisesi

Yavuz Selim AKDENİZ          Sebahat-İsmet Erdem Anadolu Lisesi

Abdüssamed ÖZER              Reşadiye Anadolu İmam-Hatip Lisesi

 

Osman AYDIN                     Reşadiye Anadolu Teknik Lisesi

Fikri ŞAHİN                         Reşadiye Endüstri Meslek Lisesi

Zehra AYDOĞAN                 Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Ebru ÜNAL                           Sultan Reşat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

 

Rumeysa YÜCE                    Reşadiye İmam-Hatip Lisesi

M. Bahaeddin AYDEMİR        Reşadiye Lisesi

 

Ağırlıklı Yıl Sonu Başarı Ortalamalarına Göre Ortaöğretim Öğrenci Sıralaması

 

 1. M.Bahaeddin AYDEMİR        Reşadiye Lisesi

2. Şule KELEŞ                        Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

3. Zehra AYDOĞAN                Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

 

Karne dağıtımı ve ödül verilmesinden sonra öğrenci ve katılan velilere iyi tatiller dileğinde bulunularak öğrencilerin evlerine gönderilmesiyle tören sona ermiştir.

 

                                                                                                                 Reşadiye İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü

 

 

 

 

Kurtuluş Mah. Atatürk Cad. Hükumet Konağı Kat1 No6 60700 Reşadiye/TOKAT - 03564613350-4613021

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.