TOKAT REŞADİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okuyarak Büyüyorum

OKUYARAK BÜYÜYORUM   Reşadiye Kaymakamlığı tarafından yürütülen İlçemizde öğrenim gören ortaokul öğrencilerinin katılacağı bir proje: Okuyarak Büyüyorum…     İlçemize geldiği günden itibaren her kesimin okuma alışkanlığı kazanmasına verdiği önemi ifade eden ve bu amaca dönük farklı uygulamalara imza atan Kaymakamımız Faruk ERDEM’in yol göstericiliğinde “Okuyarak Büyüyorum” projesi başlatılmıştır. Bu proje ile öğrencilerimizin üst düzey düşünme becerilerinin geliştirilmesi ve kendisine güvenen, duygu ve düşüncelerini doğru şekilde ifade eden bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlanması hedeflenmektedir. 
Okuyarak Büyüyorum

OKUYARAK BÜYÜYORUM

 

Reşadiye Kaymakamlığı tarafından yürütülen İlçemizde öğrenim gören ortaokul öğrencilerinin katılacağı bir proje: Okuyarak Büyüyorum…

 

İlçemize geldiği günden itibaren her kesimin okuma alışkanlığı kazanmasına verdiği önemi ifade eden ve bu amaca dönük farklı uygulamalara imza atan Kaymakamımız Faruk ERDEM’in yol göstericiliğinde “Okuyarak Büyüyorum” projesi başlatılmıştır. Bu proje ile öğrencilerimizin üst düzey düşünme becerilerinin geliştirilmesi ve kendisine güvenen, duygu ve düşüncelerini doğru şekilde ifade eden bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlanması hedeflenmektedir.

 

Projenin uygulanmasına; sorumlu ekiplerin oluşturulması ve öğrencilere duyuruların yapılması ile birlikte 03 Kasım 2015 tarihinde başlanılmıştır. Yukarda da ifade edildiği gibi bu proje İlçemiz ortaokullarına yönelik olarak düzenlenmiş olup İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı yedi ortaokulda öğrenim gören 5., 6., 7., ve 8. Sınıf öğrencilerini kapsamaktadır. Okul proje yürütme kurulları tarafından öğrencilerin okudukları kitap sayıları ve sayfa sayıları birlikte değerlendirilecek ve okulların yıl içerisinde en çok kitap okuyan öğrencileri tespit edilecektir. Her okulda en çok kitap okuyan İlk üç öğrenci Reşadiye Kaymakamlığı tarafından ödüllendirilecektir. 15 Haziran 2016 tarihinde İlçe Halk Eğitim Merkezinde; Yerel Yöneticiler, Okul Yöneticileri, Öğretmenler, Öğrenciler ve Velilerin de katılımı ile Proje Ödül Töreni gerçekleştirilecektir. Ödül olarak her okulun birincilerine birer çeyrek altın, ikincilerine 100’er TL ve üçüncülerine ise 50’şer TL verilecektir. Proje kapsamında toplam 21 öğrenci ödüllendirilecek ve gelecek uygulamalar için diğer öğrenci arkadaşlarına örnek olacaktır.

 

Bu projenin bundan sonra uygulanacak diğer projelere örnek olmasını ve amacına ulaşmasını diliyoruz.

 

 

 

 

      

 

                             

Kurtuluş Mah. Atatürk Cad. Hükumet Konağı Kat1 No6 60700 Reşadiye/TOKAT - 03564613350-4613021

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.